Czy już wystarczy?

Czy już wystarczy?

To niezapomniana chwila, gdy po raz pierwszy przytulamy dziecko do siebie, kiedy karmimy je piersią. Na pewno takich chwil nie da się wymazać z pamięci. I te późniejsze pierwsze dni, pierwsze tygodnie, miesiące. Dziecko rośnie nadal ssąc pierś a rodzice wprowadzają powolutku produkty żywnościowe.Nie wszystkie mamy mogą, z różnych przyczyn…

Nie wszystkie mamy mogą, z różnych przyczyn karmić piersią, nie wszystkie też chcą, ale te, które podjęły się tego zadania często zastanawiają się jak długo karmić piersią. Opinie są bardzo podzielone nawet wśród lekarzy, psychologów i pedagogów. Jest wiele opinii. Niektórzy mówią, że pół roku wystarczy, aby można było zaspokajać potrzeby żywieniowe dziecka zewnętrznymi pokarmami. Inni twierdzą, że ma to być rok.

Niemal każdy ma inną teorię jak długo karmić piersią. Oprócz potrzeb na składniki żywnościowe dziecko ssąc pierś zaspokaja również inne potrzeby. Jest dotykane, pieszczone, przytulone do mamy i kochane. Potrzeba bliskości i akceptacji bardzo ważna u maleństwa jest zaspokajana właśnie tą drogą. Jak długo karmić piersią by te potrzeby zostały zaspokojone by nie przerwać zbyt wcześnie ani zbyt późno.

Galeria

karmienie piersią

Foto: pixabay.com

I tutaj zdania są podzielone, niektórzy uważają, że po roku dziecko się przyzwyczaja i trudno jest zakończyć ten proces, inni, że nawet trzy lata może zapewnić dziecku odpowiedni poziom ciepła i miłości. Odpowiadając na pytanie jak długo karmić piersią musimy o tym wszystkim pomyśleć i znaleźć odpowiednią drogę dla siebie i uszanować drogę, jaką wybrały inne mamy.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>