Ryzyko podczas powiększenia piersi

Ryzyko podczas powiększenia piersi

Powiększenie piersi to zabieg estetyczny i stosunkowo bezpieczny, ale jak przy każdej ingerencji skalpela istnieje możliwość wystąpienia powikłań. Wszelkie możliwe komplikacje w trakcie operacji i po powinny zostać dokładnie omówione przez lekarza na konsultacji, tak aby pacjentka przed podjęciem decyzji miała pełną świadomość i wiedziała co może się stać.


karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Powiększenie piersi wiąże się często…

karmienie piersią

Foto: pixabay.com

Powiększenie piersi wiąże się często z obkurczeniem się torebki łącznotkankowej dookoła protezy. Powoduje to stwardnienie piersi i zmianę jej kształtu. Leczenie tego rodzaju schorzenia najczęściej wymaga operacji. Aby tego się ustrzec należy użyć odpowiednich protez, odpowiedniej techniki operacyjnej i po operacji masować piersi. Powiększenie piersi jak i inne operacje wiążą się także z krwawieniami, znacznie rzadziej dochodzi do infekcji wokół protez. Powiększenie piersi nie stanowi przeciwwskazania do zajścia w ciążę i karmienia piersią, jeśli użyto implantów. Jednak długotrwałe karmienie może zmienić kształt piersi i wówczas potrzebny będzie zabieg korekcyjny.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>