Piękne paznokcie wymagają pielęgnacji

Piękne paznokcie wymagają pielęgnacji

Nie jest tajemnicą, że piękne i zadbane paznokcie są najlepszą wizytówką każdej kobiety. Niestety, atrakcyjne paznokcie to nie tylko te ładnie pomalowane i przyozdobione. Prawda jest taka, że piękne paznokcie to paznokcie zadbane i zdrowe, a więc takie, które nie łamią się i się nie rozdwajają. Ale czy każda z nas wie, jak dbać o paznokcie, by były atrakcyjne i zdrowe.Piękne paznokcie wymagają pielęgnacji – galeria

zabiegi kosmetyczne na twarz

Foto: pixabay.com

zabiegi kosmetyczne

Foto: pixabay.com

Jeśli tego nie wiecie, poniżej znajdziecie kilka rad. Przede wszystkim na pytanie, jak dbać o paznokcie, odpowiadamy – nie obgryzając ich i nie narażając na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym, na pytanie, jak dbać o paznokcie, można śmiało odpowiedzieć – poprzez odpowiednie zabiegi kosmetyczne i właściwe produkty pielęgnacyjne. Oczywiście nie trzeba od razu wydawać majątku, by we właściwy sposób zadbać o paznokcie. W wielu przypadkach doskonale sprawdzają się zabiegi domowe, które znane były naszym babciom i mamom.

Na pewno w pielęgnacji paznokci…

Na pewno w pielęgnacji paznokci dobrze sprawdzają się kąpiele paznokci w odgrzanej oliwce. Ten zabieg pozwoli nie tylko wygładzić samą płytkę, ale także nawilżyć paznokcie, w wyniku czego nie będą zbyt łamliwe. A jak dbać o paznokcie, żeby usunąć z nich przebarwienia powstałe w wyniku malowania ciemnymi lakierami. W tym celu wystarczy zrobić płukankę z mleka i soku z cytryny. Prawda, że proste.

Warto pamiętać także o tym, że duży wpływ na wygląd i kondycję naszych paznokci ma dieta. Zwracajmy więc uwagę na to, co znajduje się na naszych talerzach. Warto zadbać o to, by codziennie jeść produkty bogate w cynk( produkty zbożowe, ryby, rośliny strączkowe ). Jak dbać o paznokcie. Stosując odżywki nawilżające i odżywiające, a także bazy pod lakiery.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>