Pozbywamy się uporczywego kataru

Pozbywamy się uporczywego kataru

Alergia to przypadłość, która dotyka co raz więcej osób w każdym wieku. Uporczywe objawy w postaci kataru, nieustannego kichania oraz łzawiących oczu niekorzystnie wpływają na nasze samopoczucie i utrudniają codziennie wykonywanie obowiązków. Jest kilka sposobów na pozbycie się kataru.Przede wszystkim należy unikać czynników,…

witaminy i minerały

Foto: pixabay.com

Przede wszystkim należy unikać czynników, które przyczyniają się do nasileniu objawów. Mowa tu głównie o pyłkach roślin, sierści domowych zwierząt i roztoczach. W praktyce nie zawsze jest to możliwe, ale unikanie niekorzystnych czynników z pewnością poprawi nasze samopoczucie fizyczne. Pomocnym sposobem okazuje się stosowanie inhalacji ziołowych, które zmniejszają podrażnienie błon śluzowych. Koniecznie trzeba sięgnąć po rumianek i tymianek.

W okresie letnim alergicy muszą pamiętać…

W okresie letnim alergicy muszą pamiętać o wietrzeniu domowych pomieszczeń. Najlepiej dokonywać tego w godzinach porannych lub późnym wieczorem, gdy stężenie pyłków roślin w powietrzu jest zdecydowanie mniejsze niż w ciągu dnia. Lekarze polecają również spożywanie dużej ilości witaminy C, która podnosi odporność organizmu oraz zapobiega infekcjom. Codziennie wskazane jest również spożywanie łyżeczki miodu.

W aptekach znajdziemy szereg lekarstw przeciwuczuleniowych. Zdecydowanie ułatwiają one życie alergikom oraz przynoszą pożądaną ulgę. Niektóre z nich dostaniemy recepty. Pamiętajmy, że odpowiednia diagnoza ustalenia przyczyn kataru możliwa jest dopiero po wykonaniu testów alergicznych. Przeprowadzimy je w każdej przychodni alergologiczno-pulmonologicznej w większym mieście.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>