Kiety przeprowadzić test ciążowy?

Kiety przeprowadzić test ciążowy?

Przeminęły przypadku czasy, kiedy kobiety o tym, że będą mamami dowiadywały się dopiero po kilku tygodniach od zapłodnienia. Przeminęły czasy, kiedy kobiety z niepokojem obserwowały swoje ciało, liczyły dni spóźniającej się miesiączki, żyjąc w wielkim stresie lub niepokoju. Dzisiaj ciążę można wykryć nawet w ciągu kilkunastu dni od zapłodnienia. Kiedy kobieta podejrzewa, że jest w ciąży, może potwierdzić lub zdusić swoje obawy i podejrzenia, wykonując test ciążowy.


buty damskie online

Foto: pixabay.com

Ciążowy test jest ogólnodostępny i…

Ciążowy test jest ogólnodostępny i znajduje się na półkach każdej apteki czy drogerii, a jego cena nie obciąża w większym stopniu portfela kobiety. Panie często zastanawiają się, kiedy można przeprowadzić tego typu test by uzyskać w miarę wiarygodny wynik. Współczesne testy ciążowe są dosyć czułe, ale niestety nie na tyle czułe by potwierdzić bądź wykluczyć zapłodnienie natychmiast lub kilka dni po stosunku. Testy tego typu wykrywająbowiem w moczu kobiety hormon( tzw. hormon HCG ), który jest produkowany przez płód – czyli tylko i wyłącznie w ciąży. Zanim dojdzie do jego produkcji musi więc upłynąć pewien czas.

nauka angielskiego online

Foto: pixabay.com

Zdaniem specjalistów najlepiej je wykonywać dniu…

Zdaniem specjalistów najlepiej je wykonywać dniu spodziewanej miesiączki, a w pań, które mają nieregularne miesiączki, najwcześniej czternaście dni po odbytym stosunku. Dostępne są również testy ciążowe online. Test ciążowy online, stanowiący zbiór pytań odnoszących się głównie do objawów fizjologicznych ciążowych, można natomiast wykonać w każdej chwili, przy czym nie jest on na tyle wiarygodny i pewny co test ciążowy tradycyjny, wykonywany w domowych warunkach.

kurs angielskiego online

Foto: pixabay.com

1 komentarz

  1. Dwa razy używałam testów ciążowych i za każdym razem dały wynik pozytywny. Jak się okazało później wyniki testów były prawdziwe i mamy dwóch pięknych synów.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>