Kilka sposobów na rozstępy nie tylko dla pań

Kilka sposobów na rozstępy nie tylko dla pań

Rozstępy pojawiają się w miejscach, w których skóra zaczyn się nadmiernie rozciągać. U kobiet jest to najczęściej brzuch w okresie ciąży. U osób otyłych, które, w krótkim okresie czasu znacznie przytyły może być to dowolna okolica ciała. Pojawianie się rozstępów to także znak dla kulturystów oraz sportowców, że ich trening spowodował znaczny wzrost masy mięśniowej.Kilka sposobów na rozstępy nie tylko dla pań – galeria

krem przeciw rozstępom

Foto: pixabay.com

krem przeciw rozstępom

Foto: pixabay.com

Z estetycznego punktu widzenia jest to problem wielu kobiet. Mężczyźni nie przejmują się nimi za bardzo zwłaszcza jeżeli mówimy o sportowcach. Zapobieganie rozstępom jest procesem trudnym ale wcale nie niemożliwym do wykonania. Najważniejsze jest ciągłe działanie na skórę różnymi substancjami ujędrniającymi.

Taką substancją może być czekolada połączona…

Taką substancją może być czekolada połączona z kokosem oraz kofeiną. Ważne by czekolada posiadała sporą ilość kakao a nie była jedynie słodkim przysmakiem pełnym cukru. Stosuje się ją miejscowo na miejsce narażone rozstępami jako maseczkę. Czekoladę wystarczy podgrzać i rozpuścić a następnie nałożyć na dany obszar ciała. Po kilku minutach powinna zastygnąć i stworzyć skorupę, którą po pewnym czasie należy zdjąć a miejsce umyć.

Bardzo solidną pomocą w walce z rozstępami są kremy i maści na rozstępy, które ujędrniają skórę i pomagają jej dostosować się do nowych rozmiarów znacznie szybciej niż naturalnie. Z ich pomocą ilość fioletowych znamion zwanych rozstępami znacznie się mniejsza lub w ogóle nie występuje. Istotna jest codzienna pielęgnacja kremami a także ruch. Nie ma nic lepszego dla skóry jak aktywność fizyczna na poziomie niskiego tętna, nieco wyższego niż spoczynkowe.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>