Jak pielęgnować dziecko?

Jak pielęgnować dziecko?

Nie musisz o tym wiedzieć jako przyszła matka, ale wkrótce i tak się nauczysz. Pielęgnacja małego dziecka to sprawa priorytetowa i jest niemniej ważna od jego prawidłowego żywienia. Nasz krotki poradnik pomoże Ci więc dowiedzieć się, czego należy bezwzględnie unikać i jak sprawić, by mycia i kąpiel malucha były dla niego i dla ciebie prawdziwą przyjemnością. Jeśli masz w domu noworodka, to zapewne kupiłaś już wcześniej specjalną oliwkę i talk.


krem brulee przepis

Foto: pixabay.com

Jeśli jednak chodzi o ten…

Jeśli jednak chodzi o ten drugi, to nie jest on niezbędny i powoli odchodzi do lamusa jako środek kosmetyczny. O wiele bowiem ważniejsze od niego są te kosmetyki dziecięce, które nawilżają i natłuszczają skórę. Oliwka jest o tyle ważna, że daje jej warstwę ochronną, chroni przed zmianami temperatury, kontaktem z alergenami występującymi na przykład na ubrankach( zdarza się to nawet wtedy, gdy używamy specjalnych proszków do prania dla dzieci ), czy światłem słonecznym.

Pamiętaj jednak, by oliwka była nie przeterminowana i najlepiej bezzapachowa. Wmasowuj ją delikatnie w całe ciało niemowlaka. Kolejny ważny kosmetyk malucha to mydło do kąpieli. Nigdy nie używaj zwykłych, perfumowanych mydeł dla dorosłych. Mają one tak naprawdę mnóstwo różnych dodatków, które mogą uczulić, wysuszyć skórę i wywołać nawet przewlekłe alergie. Tymczasem wszystkie specjalne kosmetyki dla dzieci zawierają tylko łagodne i bezpieczne substancje oraz maja neutralne PH.

Nie musisz jednak kupować mydełka – równie dobrze można już od około czwartego miesiąca życia dziecka stosować płyny do kąpieli, zwykle ładnie pachnące, pieniące się, kolorowe. Nie zapomnij też o szamponie – jest on do główki o tyle lepszy, że nie będzie szczypał w oczy. Po kąpieli i po każdym przewianiu smaruj pupę dziecka specjalnym kremem podpieluszkowym. Zwykle nie wystarczy prosty krem emulsyjny z dużą zawartością tłuszczy – kremy do pupy zawierają bowiem dodatkowo substancje łagodzące odparzenia i przyspieszające ich gojenie się oraz uśmierzające ból.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>