Krem do twarzy na lato?

Jak pielęgnować skórę latem. Owszem, większość z nas wie już bardzo dobrze, że nie warto się nadmierne opalać. A w zasadzie to w ogóle nie należy opalać twarzy, gdyż wysusza to cerę, a w późniejszym wieku tylko przyspiesza powstawanie zmarszczek. Ale skuteczna pielęgnacja twarzy i ciała może pomóc i na to, może więc nie warto calkiem rezygnować ze spacerów na Słońcu. Podstawa – to dobra ochrona Wychodzenie w południe, z odsłoniętą cerą, w temperaturze około trzydziestu stopni w słońcu, to dla naszej twarzy istne samobójstwo.Nie rób tego nigdy -…

Nie rób tego nigdy – chyba że wcześniej uzyjesz – także na twarz – odpowiedniego kremu z filtrem. Polecam szczególnie filtry wysokie, jesli masz cerę jasną i raczej wrażliwą, oraz średnie, jeśli jestes śniada lub łatwo opalasz się od razu na brązowo. Zawsze patrz, czy mleczko/olejek/krem do oplalania faktycznie ma filtry, a nie jest tylko podróbką o ładnym zapachu. Do twarzy możesz też zostosować specjalny krem do opalania będącym jednocześnie podkładem lekko koloryzującym.

Kapelusz. Nie bez powodu dawniej jasną cerę uważano za elegancką i piękną, nie bez powodu też damy nosiły wówczas kapelusze i parasolki chroniące przed słońcem – stąd zresztą pochodzi przecież nazwa” para sol”. Dziś możesz spokojnie zastąpić je kapeluszem słomkowym na plaży, zaś w mieście czy do pracy możesz nosić czapeczkę z daszkiem, kapelusik letni lub kapelusz w stylu pustynnym – wszystko to jest dzis modne. Po opalaniu.

Jeśli już leżałaś długo na plaży lub po prostu przeszłaś się po mieście skąpana w promieniach Słońca i czujesz, że skóra zaczyna cię lekko piec, nie jest za późno na ratunek. Przede wszystkim to czas na intensywne nawilżanie i pielęgnacje. Nie korzystaj więc teraz z wysuszających toników czy peelingów, ale używa delikatnych kremów do cery wrażliwej, jak na przykład eucrin krem z apteki. Jeśli czujesz, że będą lekkie oparzenia słoneczne, możesz także wspomóc się łagodzącym olejkiem po opalaniu.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>