Katar – leczyć czy lekceważyć?

Katar – leczyć czy lekceważyć?

„Katar leczony trwa siedem dni, a nie leczony tydzień”, z takim powszechnym poglądem spotykamy się dość często i niestety, bagatelizujemy problem. Tymczasem lekceważone drobne przeziębienie potrafi przejść w stan przewlekły i wtedy katar będzie nas męczył dużo dłużej. Jeśli katar nie mija po kilku dniach i dołączają do niego inne przykre objawy, koniecznie musimy przystopować z naszym codziennym pośpiechem i znaleźć czas na odpoczynek, ciepłe ziołowe napary, poleżenie w łóżku, witaminy i środki wzmacniające odporność, a nawet wizytę u naszego rodzinnego lekarza.


porady stylistki

Foto: pixabay.com

Dość często się zdarza, że katar,…

Dość często się zdarza, że katar, który powinien się dawno skończyć, wciąż nas męczy, mamy niedrożny nos, kłopoty z oddychaniem, cierpimy na silne bóle głowy i źle się czujemy. Oznacza to, że katar mógł przejść w stan zapalny zatok, co jest już dość poważną dolegliwością i wymaga interwencji lekarskiej, a szczególnie porady laryngologa.

porady stylisty

Foto: pixabay.com

Zazwyczaj zalecana jest wówczas terapia…

Zazwyczaj zalecana jest wówczas terapia antybiotykowa, inhalacje i inne specjalistyczne zabiegi. Doskonałym uzupełnieniem jest też stosowanie specjalnych leków przeciwbólowych wskazanych na stan zapalny zatok, które nie tylko likwidują ból, ale też rozrzedzają wydzielinę gromadząca się w zatokach przynosowych, działają przeciwzapalnie i wspomagają zalecaną przez lekarza kurację.

porady stylistki

Foto: pixabay.com

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>